Září 7, 2019

AURA-SOMA Produkty

Aura-Soma / Pomandery

Barvy a vůně pomanderů Aura-Soma jsou určeny k ochraně a harmonizaci energetických těl člověka (mentálního a emocionálního).  Jsou prostředkem, který vám pomůže zaměřit pozornost na sebe, na záležitosti, které řešíte. Pomohou v každodenním životě a posílí vás. Usnadní překonat slabé stránky na kterých chcete pracovat a podpoří vaši harmonickou část.

Obsahují energie barev a krystalů, v každém je vždy obsaženo sedm krát sedm (tedy 49) bylin, které souvisejí s barvami sedmi hlavních čaker. Každý pomander odhaluje životní témata spojená s danou barvou a vůní, vytváří čistou a harmonickou atmosféru, pod jejíž ochranou se rodí nové poznání a mohou nastávat změny.

 

1.  Bílý pomander 

Oblast působení: chrání všechny čakry a uvádí je do rovnováhy.

„Doktor v bílém plášti“. Přináší světlo a obnovuje energie. Je vynikající na nejrůznější zranění, uzavírá i hluboké rány. Pomáhá při ucpaných dutinách a senné rýmě, při alergiích. Užitečný na hmyzí bodnutí, na čištění uší psů a koček. Používá se nejen do aury, ale i na čištění prostoru. Vytváří prostor pro nový začátek.

Éterické oleje: kajeput, vavřínový. Drahokamy: morganit, křemen, selenit.

2. Růžový pomander

Oblast působení: hormonální systém, především vylučování adrenalinu, urogenitální oblast.

„Jen pro lásku“. Pro ničím nepodmíněnou lásku a vřelost mezilidských vztahů. Růžová představuje základní energii lásky a péče. Pomander nás obklopuje láskyplnou péčí a láskou a podporuje nás, abychom dokázali projevovat to nejlepší, co v nás je. Posiluje nás ve chvílích, kdy se cítíme zranitelní a pomáhá nám věnovat si péči a láskyplnou pozornost.

Éterické oleje: gerániový. Drahokamy: růženín, růžový turmalín a morganit.

3. Rubínový pomander

Oblast působení: kostra těla a základní čakra.

„Ochrana a energie“. Poskytuje silnou a účinnou ochranu před negativním zemským vyzařováním. Chrání zvláště základní a sakrální čakru a solaru plexu. Ochraňuje, uzemňuje, dodává energii. Doporučuje se po meditaci a ve stresových situacích. Je vhodný při situacích, kdy jsme vyčerpaní a bez energie. Aktivuje pravou mozkovou hemisféru a přináší hlubokou ženskou intuici. Má afrodiziakální účinky. Pomáhá se strachy s penězi, s materiální stránkou. Zmírňuje všechny druhy úzkosti.

Éterické oleje: cedrový a lorbeer.  Drahokamy:  granát, rubín, karneol, hematit, neptu.

 

4. Červený pomander

Oblast působení: krevní oběh a základní čakra, stimuluje hormonální systém.

“ Harmonizace energie“. Jemnější vibrace červené. Pomáhá překonat odpor a nepřátelství v mezilidských vztazích. Vyrovnává výbušnou povahu a pomáhá překonat ostych. Vhodný pro práci se zemskými energiemi.

Éterické oleje: santalový, hřebíčkový, jalovcový.  Drahokamy:  granát, rubín.

 

5. Korálový pomander

Oblast působení: lebka, nervový systém.

“ Naučit se milovat a projevovat lásku novým způsobem“ Léčení hluboko uložených traumat a zranění . Sebeláskou a sebepřijetím  pomáhá se vymanit ze závislostí a spoluzávislostí. Léčení neopětované lásky, zvláště lásky k sobě. Sounáležitost se vším živým na této planetě a zvýšení citlivosti a vnímavosti k ostatním. Podporuje nás lépe přijímat obavy a odpovědnost. Léčení časové linie. Pomáhá při závratích a strachu z výšek.

Éterické oleje: bergamot, hořký pomeranč, cedr.  Drahokamy:  korál.

 

6. Oranžový pomander

Oblast působení: urogenitální systém, vylučovací orgány a druhá čakra.

„Ochrana při regresi a neutralizace šoků – v minulosti, v součastnosti“. Léčí éterické tělo i šoky, které člověk utrpěl na kterékoliv úrovni osobnosti- spirituální, mentální, emocionální a tělesné. Používá se k léčení aury a uzavírá „éterickou trhlinu“, která se po prožití hlubokých šoků objevuje v levé části těla. Stimuluje libido. Doporučuje se v období klimaktéria, puberty a proti nočnímu pomočování. Pomáhá zbavit se závislosti, spoluzávislosti a návyků. Přináší střízlivost a jasnost lidem,kteří mají sklon k hysterii, snižuje tendenci ovládat druhé a zasahovat jim do života. Podporuje při technofobii, především ve vztahu k autům a počítačům překonat odpor. Ošetřuje úzkost, zvláště pokud se strach projevuje v oblasti břicha a čakry solar plexu.

Éterické oleje: mandarinkový, skořicový  Drahokamy:  kalcit, sluneční kámen, tygří oko, jaspis.

 

7. Zlatý pomander

Oblast působení: kůže, látková výměna, přijímání potravy a energie, druhá čakra a solar plexus.

„Moudrost a sebepoznání“. Nalezení hojnosti v sobě. Umožňuje navázat kontakt s vlastní vrozenou moudrostí, hlouběji se spojit s vlastními instinkty. Pomáhá zejména s iracionálními strachy. Umožňuje chápat lekce života, umožňuje se zaměřit na moudrost a schopnost radovat se z maličkostí života. Používáním této barvy umožňuje lépe přijímat, vstřebávat, trávit a relaxovat.

Éterické oleje: šalvějový  Drahokamy:  jantar, zlato, zinkit, citrín.

 

8. Žlutý pomander

Oblast působení: nervový systém, diverticulitida, játra, ledviny, slinivka břisní, čakra solar plexus.

„Sluneční světlo a asimilace“. Žlutá je barvou slunečního světla, které je zaručeným prostředkem proti depresím a špatným náladám. Projasňuje mysl, vnáší jasnost vize a vnitřní moudrosti do situací běžného života. Energetizuje mysl i tělo a pomáhá při všech problémech s přijímáním potravy a energie. Přináší radost prostřednictvím smyslových orgánů – čich, hmat, chuť. Usnadňuje překonání iracionální úzkosti, strachu a nervozity. Působí podpůrně při odvykání kouření, pití alkoholu, kávy, konzumaci sladkostí.

Éterické oleje: citronela, santalový olej, lemongrass Drahokamy:  jantar, fluorit, žlutý křemen, topas, citrín

 

9. Olivový  pomander

Oblast působení: plíce, bránice, srdeční čakra a solar plexus.

„Pravda a směřování“. Olivová vnáší moudrost do srdce a uvolňuje strach. Vytváří most mezi solar plexus a srdcem. U mužů i žen podporuje schopnost ženského vedení a intuice. Pomáhá nalézt vlastní cestu. Objevuje vnitřní pravdu a poznávat vlastní city. Doporučuje se v situaci, kdy člověk stojí na rozcestí  a při procesech rozhodování. Umožňuje nám spojit intuici (solar plexus- žlutá) s city srdečního centra (zelená). Zlepšuje paměťové schopnosti. Harmonizuje imunitní systém.

Éterické oleje: himalájská  borovice, levandule  Drahokamy:  adamit, epidot, evit, jadeit,olivín.

 

10. Smaragdový   pomander

Oblast působení: imunitní systém, plíce, průdušky, srdeční čakra.

„Chrání a přináší vlastní prostor“. Představuje „Já jsem“. S jeho pomocí se lépe osvobodíme od starých představ a myšlenek a otevřeme se novým rozhodnutím. Čistí od žárlivosti, zášti. Pomáhá získat nový pohled na život, neboť v člověku probouzí uvědomění si vlastní pravdy a směru. Probouzí potřebu „být věrný sám sobě“. Je neocenitelným pomocníkem v časech rozhodování. Poskytuje člověku prostor a zároveň ho chrání. Umožňuje nahlédnout do vlastního nitra, na aspekty sebe sama, které by jinak byly těžko dostupné, a provést poctivé zúčtování. Vhodný pro profesionální léčitele, poradce a terapeuty. Před sezením pomáhá terapeutovi lépe se soustředit a po skončení sezení se vrátit sám k sobě. Prohlubuje dýchání a tím otevírá a zklidňuje srdce. Vhodný pro všechny druhy dechových cvičení. Působí také proti astmatu a bronchitidě. Přináší hluboký kontakt s přírodou, zvláště se stromy.

Éterické oleje: rozmarýnový, borovicový  Drahokamy:  jadeit, malachit,  moldavit, smaragd.

 

11. Tyrkysový  pomander

Oblast působení: stimuluje imunitní systém, harmonizuje dýchací cesty při chronických i akutních obtížích ( bronchitida, astma), působí na  srdeční a korunní čakru.

„Stimuluje imunitní systém“. Navazuje kontakt s vlastními  pocity a umožňuje je vyjádřit.Představuje spojení mezi srdcem a krční čakrou. Stimuluje funkci centra ánanda-kchanda, které představuje  „transcendentální srdeční centrum“. Zpřístupňuje informace týkající se budoucnosti. Umožňuje spojení s „vnitřním učitelem“. Rozpouští blokády v tvůrčí oblasti a působí proti trémě. Pomáhá lidem, kteří se učí cizím jazykům, a také těm, kteří se ostýchají cizích řečí používat. Je určený pro lepší komunikaci, zvláště pro ty, kteří se zabývají přednášením nebo vyučováním. Podporuje práci s novými technologiemi a zbavuje komplexu méněcennosti, který se v této souvislosti může objevit.

Éterické oleje: cedrový  Drahokamy:  akvamarín.

 

12. Safírový pomander

Oblast působení: chrání před poraněním psychiky.

„Chrání komunikaci“. Prohlubuje vnitřní mír, umožňuje člověku lépe se  uvolnit. Chrání, uklidňuje, napomáhá větší toleranci vůči sobě i ostatním. Je zdrojem inspirace a důvěry ve vnitřní vedení. Posiluje obranné síly tělesně i emocionálně. Pro obsah mentolu není vhodné ho kombinovat s homeopatickými léky. Podporuje řečníky a učitele. Stimuluje inspiraci a důvěru ve vnitřní vedení. Podporuje nejvyšší komunikaci lásky. Zmírňuje extrémní utrpení, zvláště v období umírání. Je vynikajícím pomocníkem pro lidi pracující s umírajícími a pro porodní asistenty. Přináší silnou ochranu jasnovidným a senzitivním lidem. V těžkých životních obdobích posiluje fyzickou i emocionální odolnost a pomáhá člověku při obtížích s autoritativními osobnostmi.

Éterické oleje: máta peprná, myrha Drahokamy:  akvamarín, modrý achát, modrý kalcit, safír.

 

13. Královsky modrý pomander

Oblast působení: zmírňuje problémy s ušima (bolesti, nedoslýchavost či ušní šelest),  epifýza a třetí oko.

„Posiluje smyslové vnímání (zrak, sluch a čich)“. Otevírá cestu k vlastní představivosti a intuici. Přináší  schopnost soucitu a empatie s druhými. Otevírá cestu k Třetímu oku. Pomáhá při práci se sny a při rozvíjení jasnovidných schopností. Přidáme-li několik kapek do rozprašovače a před spaním rozprášíme v ložnici, podpoříme tak naši schopnost „bdělého snění“. Pomáhá překonávat pocity extrémní izolovanosti. Poskytuje velkou ochranu, ale na rozdíl od červeného pomanderu, který chrání izolací, tento pomander umožní průchod dobrým a podpůrným energiím. Posiluje a prohlubuje náš prožitek z hudby. Otevírá oblast psychiky, kde jsou uložené informace o minulých životech a pomáhá lidem, pro které je obtížné se k těmto informacím propracovat.

Éterické oleje: konvalinkový, heřmánkový Drahokamy: fluorit, lapis lazuli.

 

14. Fialový pomander

Oblast působení: obratlové destičky, nervový systém ( bolest hlavy a nervové přepětí) a korunní čakra.

„Sladkost ducha“. Otevírá naše vnímání a uvědomění si duchovních světů. Představuje spojení mezi korunní a kořenovou čakrou – jak nahoře, tak dole. Otevírá vnímání a rozšiřuje uvědomění. Osvobozuje procesy myšlení. Vede k respektování sebe sama i ostatních lidí. Působí uklidňujícím způsobem. Umožňuje překonávat a uvolňovat svazující myšlenkové koncepty ohledně minulosti, přítomnosti či budoucnosti. Zbavuje omezení a iluzí. Přináší úctu k životu a vnitřní klid. Zvyšuje schopnost vnímání. S jeho pomocí se nám může podařit překonat monotónnost všedního dne a otevřít se novým prožitkům. Dává schopnost žasnout a vnímat krásu v každodenním životě. Zpřístupňuje zážitky z předchozích životů, které se týkaly duchovního aspektu naší duše.

Éterické oleje: fialkový, růžový, gerániový Drahokamy: ametyst, diamant, křemen.

 

15.  Tmavě purpurový pomander – Tmavá magenta

Oblast působení: celé tělo, všechny čakry včetně osmé (čakra hvězdy duše, kde jsou uloženy informace o poslání duše)

“ Péče o pečujícího“. Kombinace červené a fialové energie. Dodává energii a zároveň pomáhá uzemňovat. Pomáhá v situacích kdy se člověk zcela vydal  pro ostatní a nyní sám potřebuje péči a lásku. Poskytuje silnou ochranu  v období psychické zátěže a deprese, zesiluje příliv pozitivní energie a poskytuje silnou ochranu.  Pomáhá žít v přítomném okamžiku, přináší lásku k maličkostem. Vede k sebepoznání a k poznání vlastního životního úkolu.Uvádí ducha do souladu s tělem. Harmonizuje instinkt a intelekt. Vede nás k pochopení, že to, jak věci děláme, je stejně důležité jako co děláme. Začínáme tak intenzivněji vnímat kvalitu a chápat svět na všech úrovních. Pomáhá nám naladit se na přírodu a dosáhnout tak hlubšího stavu meditace. Pomáhá ujasnit si staré rodinné vzorce a rozvinout nové způsoby jednání.

Éterické oleje: levandulový, olibanum  Drahokamy:  ametyst, granát, rubín, sugilit.

 

16. Světlý  purpurový pomander –  Světlá magenta

Oblast působení: naplňuje všechny naše činnosti láskou.

„Miluji sám/a sebe a vnímám lásku shůry“. Probouzí sladkost života.Pomáhá propojit subjektivní a objektivní vnímání a vede nás k tomu, abychom jednali s větší péčí a laskavostí. Probouzí v nás uvědomění si toho, nakolik jsme sami tvůrci vlastní reality. Vede k moudrosti a uvážlivému jednání. Ve výzvách života nám pomáhá přerůst sebe sama. „láska shůry“ a „láska v každodenních maličkostech“-láska není jen řešením, ale také klíčem k našemu léčení. Pokud nemilujeme sami sebe, jaká je šance, že budeme milovat druhé? Připomeňme si, že my  jsme nejdůležitější, koho bychom měli milovat.

Drahokamy:  granát, sugilit.

 

17. Světlý  korálový pomander 

„Pomáhá milovat ty části nás samých, ke kterým jsme se dosud stavěli negativně“. Umožňuje nám  více milovat sama sebe a být k sobě laskavější. Zpřístupňuje kolektivní nevědomí, pomáhá  objevit a pochopit hlubší aspekty mužské (analytické) a ženské stránky (intuitivní) v nás samotných. Pomáhá prožívat hlubokou radost a osvobození. Empatie, rezonance mezi dvěma bytostmi, která vyrůstá ze skutečnosti, že jsme všichni lidé a potřebujeme se navzájem.Podpůrný v  situacích přecitlivělosti na vnější prostředí. Čistí stagnující oblasti našeho života. Umožňuje přijímat lépe  naše stránky, ke kterým jsme se stavěli negativně. Umožňuje  více milovat sama sebe a  být k sobě laskavější. Když si uvědomíme, že tyto naše nemilované aspekty jsou naší nedílnou součástí, poznáme také, že v období velkých změn je to právě negativní zkušenost, která nám přináší největší poučení. Pomáhá nám pochopit, že pokud jednáme ze strachu, vytváříme energii, která nám tento strach zhmotní. Pokud dokážeme svůj strach milovat, osvobodíme energii, která v něm je zaseknutá, a s její pomocí pak můžeme udělat další krok – zbavit se pocitů neopětované lásky, svých strachů a obav.

Éterické oleje: hořký pomeranč, cedr.  Drahokamy:  korál.

 

Aura-Soma / Kvintesence

Kvintesence přinášejí podporu v období změn, traumat, krizí a kdy si nevíme rady. Umí pracovat se všemi aspekty naší bytosti na velmi jemných rovinách. Pracují prostřednictvím astrálního a éterického těla, do kterého dokáží vnést nejpozitivnější energie barevného paprsku. Umožňují ujasnit si mnoho věcí týkající se jeho vlastní osoby, postojů a návyků. Přinášení přesnější pohled na vlastní život i možnost komunikace s jinou dimenzí.

1. El Morya

Světle modrá kvintesence. „Staniž se vůle tvá, ne má“. Posiluje vůli a pomáhá člověku  důvěřovat účelu vlastního života. Stimuluje pocit míru a sjednocení. Zlepšuje propojení a provázanost jemnohmotných těl, aby člověk mohl svůj účel snáze následovat. Zklidňuje a chrání, přináší harmonii, mír a umělecké schopnosti. Umožňuje lepší a hlubší pochopení „zákonů světla“ a spojuje vědomí člověka s informacemi v jeho astrálním těle. Lidem, kteří mají spory se svými rodiči, pomáhá najít porozumění a vyjasnit si problematické záležitosti. Zvláště vhodné pro nastávající otce a matky, neboť otevírá cestu pro nové, pozitivní způsoby chování. Podporuje také práci s „archetypální matkou“ a „archetypálním otcem“, kteří se nacházejí v pozadí všech modelových rolí.

2. Kuthumi

Světle žlutá kvintesence. „Propojování andělské, lidské a dévické říše“. Poskytuje energetické frekvence umožňující spojení s andělskou říší i s říší dévů. Každá živá bytost, každý kámen, každá rostlina má vlastní vědomí. Kuthumi podporuje lidi, kteří s touto bytostí chtějí navázat kontakt. Pomáhá vcítit se, spojit a vybudovat důvěru ve stromy, vodu, skály, květiny, hory i krystaly. Začneme vnímat i jejich podstatu, nejen hmotný povrch. Také pomáhá navázat spojení s anděly, s bytostmi, které v dřívějších dobách byly lidem nablízku a které vědí o božském plánu více než my. Rovněž nám může pomoci nalézt svůj osobní symbol – své „totemové zvíře“ nebo rostlinu. Všechna tato spojení nás přivedou do kontaktu s energiemi, které podpoří naši tvořivost, lásku k životu a pocit sjednocení. Podporuje tedy vztahy sympatie a empatie na všech úrovních. Pomáhá nám zmírnit strach z duchovní říše. Je důležité si uvědomovat, že tyto jemnohmotné bytosti potřebují naši lásku, vděčnost a vřelost stejně tak jako my toto potřebujeme od nich.

3. Lady Nada

Světle růžová kvintesence. „Bezvýhradná láska“ Hluboká láska. Mírní agresivitu. Obnovuje zablokovanou komunikaci (ve všech oblastech života). Proměňuje negativní energii v pozitivní. Chrání uživatele a proměňuje rovněž chování možného agresora, protože v ní vibrují energie bezpodmínečné lásky. Tato kvintesence otevírá dveře k „jazyku andělů“, barev a zvuku a umožňuje člověku vnímat zvuk a hudbu jako světlo a barvu. Pomáhá nalézt harmonii ve vztazích mezi mužem a ženou, také v případech, kdy má duše problém s nalezením své identity. Dokáže proměňovat nižší energie podmíněné lásky na vyšší frekvence lásky nepodmíněné. Lidé, kteří pracují s tóny, s hudbou, s hlasem (v masmédiích, v průmyslu, jako učitelé, jako terapeuti) se prostřednictvím této substance naučí lépe tento léčivý potenciál používat. Pomáhá také vidět barvy a slyšet vnitřní hudbu.

4. Hilarion

Světle zelená kvintesence. „Cesta, pravda, světlo“. Pomáhá následovat vlastní cestu a otevírá přístup k pravdě a vnitřní moudrosti Průvodce novým směrem a novým prostorem, umožňuje nově vstoupit do přítomnosti. Umožňuje nalézt klid a mír uprostřed stresu. Poté, co jsme věci pochopili na rovině mentální, nám Hilarion umožňuje chápat je a asimilovat i na emocionální rovině. Otevírá nás k upamatování se na naši duši a na akašické záznamy v ní. Umožníme-li zazářit pravdě, nalezneme klid a mír uprostřed stresu. Jedině tak je možná skutečná integrace. Teprve po této integraci dokážeme vidět světelnou a radostnou stránku dané situace. Terapeutům tato esence „připomíná“, aby si udělali čas na sebe. Pomáhá k léčení životního prostředí.

5. Serapis Bey

Čirá perlová kvintesence. „Očista a nový začátek“.  Přináší jasnost vizí – schopnost vidět věci nově a neomšele. Dává možnost hlubokého porozumění konfliktům, bolesti a utrpení na jakékoliv úrovni. Pomáhá oprošťovat se od starých věcí, překonávat minulost a přináší očištění na všech rovinách. Tato posvátná esence nás vylaďuje na energie hvězd, starých kultur a vlastní prý klíč od říše minerálů. Velmi dobře se proto hodí pro práci s krystaly, neboť dokáže odrážet všechny barvy (duhový efekt). Očišťuje prostor na konci léčebného nebo terapeutického sezení a pomáhá terapeutovi velmi účinně očistit auru, přivést ji do rovnováhy, uzavřít a chránit. Umožňuje klientům snáze integrovat jejich zkušenost. Do situací plných bolesti, konfliktů a utrpení vnáší hloubku porozumění.

6. Kristus

Červená kvintesence. „Kvintesence probuzení“. Pomáhá zaměřit úsilí správným směrem a pevně ukotvit nohy na zemi. Dodává energii a ochranu. Pomáhá sjednocovat mysl a srdce. V probuzeném stavu Kristovského vědomí „Já jsem“ se člověk spojuje se svým duchovním účelem a stává se zodpovědným za sebe a za své činy. Přináší do aurického pole člověka prožitek lásky schopné přinést oběti a nabízí tak možnost karmického léčení. Meditace s touto kvintesencí spojuje člověka se skutečnými frekvencemi božského principu Otce-Matky a otevírá tak potenciál plné síly stavu „Já jsem“. Vyrovnává dualitu mužského a ženského principu. Dodává velké množství energie, chrání a uzemňuje ty, které se otevírají svému životnímu úkolu. S pomocí této kvintesence člověk poznává, že životní úkol je spojen s touto zemí, s touto dimenzí zde ve hmotě.

7. Saint Germain

Fialová kvintesence. „Mistr léčitel“. Kvintesence má schopnost měnit a transformovat – ať už se jedná o nemoc či stavy vědomí. Dokáže přinášet karmické osvobození. Vlastní klíč k vyššímu vědění a pomáhá zvláště těm, kteří se otevírají vnímání vyšších světů, aby dokázali „přehlédnout“ přes most minulosti, přítomnosti a budoucnosti a vnímat jednotu v přítomném okamžiku. Harmonizuje mužský a ženský aspekt. Uklidňuje jemnohmotné tělo (z tohoto pohledu je nejúčinnější ze všech substancí). Umožňuje hluboce se vcítit do druhé osoby, ve vztazích i v terapii. Mění vnitřní energetický stav a dokáže proměnit jakoukoliv nerovnováhu nižších čaker (přílišná aktivita, úzkostlivost nadměrná sexuální stimulovanost, zneužívání vůle) i všechny emocionální nerovnováhy. Přináší schopnost empatie a otevírá možnost léčení a opětovného navázání vztahu ve zničeném či poškozeném přátelství. Pomáhá v problémech s otázkami přežití v materiální rovině (peníze, bezpečí atd.).

8. Pallas Athena a Aeolus

Starorůžová kvintesence. „Pro záležitosti vztahující se k praktickému životu a estetice“. Tvůrčí vyjádření lásky a krásy. Probouzí vnímání krásy ve všem. Inspiruje tvůrčí schopnosti, sny a vize. Pomáhá hlouběji chápat energie související s prosperitou a správným způsobem života. Zosobňuje tvůrčí vyjádření lásky a krásy. Tito Mistři ve spánku spojují nebe a zemi a odhalují vědomé mysli člověka jeho podvědomí, aby ho dokázal lépe zpracovat. Představují ukotvení božské matrice zde na zemi a její uvádění v život. Pallas Athena nám připomíná, že bohatství, naše aktivity i způsob života jsou tu od toho, aby se skrze ně mohl projevovat duch. Tento barevný paprsek představuje dokonalé přijetí hmotného světa, ale pomáhá také překonávat naši připoutanost a závislost na hmotě. V tomto stavu důvěry a lásky budeme vedeni na cestu integrity, která nás přivede k účelu našeho života. Pallas Athena a Aeolus (princip Matky/Otce) pomáhá přivádět snový život více do vědomí a umožňuje tzv. „bdělé snění“ – tedy sny, do kterých můžeme svým vědomím zasahovat. Bývá to užitečné zejména při překonávání starých vzorců chování. Pomáhá také při objasňování vlastních snů i snů jiných lidí. Přináší hluboký vhled do snové symboliky. Usnadňuje přístup k šamanským tradicím, spojuje s řeckým a římským světem mýtů a bohů, především v archetypálním smyslu. To znamená, že pomáhá objevit archetyp, který je ztělesněn v naší psychice.

9. Orion a Angelika

Růžová kvintesence. „Kvintesence cestovatelů“.  Pomáhá člověku naladit se na synchronicitu – tedy na schopnost být ve správný čas na správném místě. Je vhodná pro všechny začátky i zakončení. Orion a Angelika jsou skvělými společníky pro vnitřní cestování v meditaci. Pomáhají i na cestách letadlem, po zemi a po vodě. V letadle ji používejte na počátku každého nového časového pásma, tedy pětkrát při časovém posunu pěti hodin. Jemnohmotná těla jsou při vysoké rychlosti za letu destabilizována. Cestovatelům poskytne pomoc a ochranu v nebezpečí. Dokáže proniknout hluboko do jemnohmotných těl, shromáždit všechny nečistoty a rozpustit jejich pozůstatky. Vhodné použít na počátku a konci projektů. Na začátku pomáhá lépe se otevřít novým energiím a na jejich konci přináší pocit úplnosti, ukončenosti a hlavně schopnost odpoutat se, což bývá pro člověka obvykle velmi těžké.

10. Lady Portia

Zlatá kvintesence. „Nesuďte, abyste nebyli souzeni“. Kvintesence Lady Portia představuje Milost, Lásku a jasnost Úsudku. Pomáhá vyřešit situace, kdy je zapotřebí moudrosti a taktu. Milost a spravedlnost dává příslib znovuzrození skrze odpuštění. Zlatý paprsek otevírá soucítění, které potřebujeme k uvědomění rozdílnosti ostatních lidí – bez oddělování nebo falešných soudů. Tato esence nám umožňuje objektivně vnímat sebe sama i druhé. Dostáváme se tak do kontaktu s vnitřní moudrostí, která pomáhá adekvátně, zdvořile a konstruktivně komunikovat a reagovat. Umožňuje moudrosti a lásce, aby nalezly nejlepší řešení – bez posuzování a odsuzování. Pomáhá také opětovně nalézt rovnováhu v životě, když se člověk cítí zmatený a bezmocný.

11. Lao´c a  Kwan Jin

Světle oranžová kvintesence. „Kvintesence, která umí vyhledat minulá traumata a léčit časovou linii“. Umožňuje porozumět tomu, co jsme si přinesli z minulých dob a schopnost tyto kvality ocenit. Umožňuje rozvinout lásku k sobě sama a přináší pocit hlubokého míru. Pomáhá získat informace z dřívějších inkarnací a z minulých dob a zároveň přeměňuje veškerá traumata a šoky na emocionální úrovni, které by se v člověku mohly v této souvislosti probudit. Na energetické rovině přenáší informace z astrálního těla do fyzického elektromagnetického pole. (Lao´c byl alchymista, kterému se podařilo přeměnit perlu utrpení v perlu dlouhověkosti.) Soucitné energie Lao´c a Kwan Jin dávají člověku vhled do příčin nemocí a umožňují mu pochopit, jaká jeho přesvědčení a postoje ho k nim dovedly. Tímto pochopením je možné jejich energie transformovat. Tato esence je také vhodným pomocníkem pro všechny situace, kdy se chce člověk osvobodit od „starých programů“ – ať už v terapii, meditaci nebo modlitbě. Schopnosti obou těchto Mistrů nabízejí osvobození ode všech omezení. Má podobné účinky jako č. 26 a oranžový pomander, přičemž „Balance“ vychází z těla a pak vstupuje do těla jemnohmotného. Oranžový pomander působí z elektromagnetického pole na hmotné a jemnohmotné tělo, kvintesence vychází z astrálního těla směrem dovnitř.

12. Sanat Kumara a Lady Venuše Kumara

Světle korálová kvintesence.  “ Léčí nejhlubší roviny závislostí, spoluzávislostí a neopětované lásky“. Kvintesence vnáší božské do každodenního života. „Jak nahoře, tak dole“ – nejvyšší láska božského principu Otce/Matky přichází na zemskou rovinu. Sanat Kumara je správcem všech Paprsků a vůdcem Mistrů. Tato kvintesence má tedy v sobě funkce i všech ostatních. Spolu s Lady Venuší Kumara tito Mistři vytvářejí energetické „přemostění“ mezi tímto světem/realitou a ostatními paralelními světy.  Umožňuje nám dostat se přímo k jádru věci, poznat, co se skrývá za maskami, kulisami a závoji. Tito Mistři nás spojují i se všemi ostatními Mistry, takže každý z nich nám může pomoci sestavovat střípky a jednotlivé části podoby našeho budoucího úkolu nebo projektu. V případech, kdy byl člověk v minulosti obětí zneužití nebo podobného poškození, umožňuje mu tato kvintesence rozvinout v sobě nový model mužské nebo ženské role.

13. Maha Čohan

Světle tyrkysová kvintesence.“Říct ze srdce, co člověk cítí“. Umožňuje vyjadřování a komunikaci ze srdce, navazuje spojení s naším „vnitřním učitelem“ i hluboký kontakt s naším „vnitřním Mistrem“. Tato kvintesence a tento barevný paprsek je určen pro pracovníky světla a „válečníky duhy“. Doporučuje se také lidem, kteří se snaží učením nebo v masmédiích prezentovat dávnou moudrost tak, aby byla i v této době použitelná. Umožňuje  vyjádřit, který z našich pocitů je zapotřebí sdělit. Tento lemurský Mistr nám pomáhá vytvořit energetické spojení mezi naší myslí a duchem a propracovat se tak k nejhlubšímu vědění. Buduje v naší auře vyšší a rychlejší frekvence.

14. Džwal Khul

Smaragdově zelená kvintesence. „Mistr hledačů pravdy“. Umožňuje člověku spojit se a naladit na vyšší aspekty astrologie a astronomie. Je účinná zejména v případě, kdy člověk sám již intuitivně ví, že obývá prostor, který je mimo dosah jeho hmotného pozemského vnímání. Energetický otisk této kvintesence je tedy jednotný se všemi, kdo hledají svůj vlastní prostor a usilují o očistu vesmírného prostoru. Otevírá člověka chápání rytmů, zákonů a vzorců přírody. Nastoluje rovnováhu v jemnohmotných tělech. Pomáhá lidem, kteří se otevírají své intuici, aby si udrželi „nohy na zemi“. Učí chápat, že s intuicí nelze zvládnou vše, že náš rozum je též velmi důležitý nástroj. Že by se mělo používat obojí, pokud možno najednou. Pomáhá také nepodlehnout intuitivně získaným informacím. Lidem trpícím klaustrofobií nebo jinými fóbiemi přináší tato substance porozumění a sebelásku. Vhodná pro všechny, kteří hledají pravdu, vědění nebo „nový začátek“.

15. Svatý Grál a Solární Logos

Olivově zelená kvintesence. „Vnímej a bedlivě naslouchej“. Úkolem této kvintesence je stimulovat vnímavost a otevřenost a napomáhat volné komunikaci v nitru naší bytosti. Světle olivová je mostem od solar plexu ke smaragdové srdečního centra. Pracuje na všech rovinách naší bytosti, kde přináší transformaci ve vnímavosti a v rozvoji tvůrčí ženské intuice. Připomíná nám, že cokoliv hledáme, se nachází uvnitř nás samotných. Spojuje s jemnějšími dimenzemi bytí.